סטורי-מאמאנט-הטבות-למאמאנטיות
סטורי-מאמאנט-הטורניר-הבא
סטורי-מאמאנט-סיפורי-שחקניות
סטורי-מאמאנט-אירועים-קהילתיים
סטורי-מאמאנט-מה-חדש-בליגות
סטורי-מאמאנט-נשים-מעוררות-השראהעונת 2019-20 - שאלות ותשובות

קיבצנו עבורכן שאלות ותשובות שעלו לאחרונה בליגות השונות של מאמאנט.
אנו מזמינות אתכן להעלות בפנינו שאלות נוספות בהן נתקלתן ונראות לכן רלוונטיות.
שתהיה לנו עונה מלאה בעשייה נשית מבורכת, כי ליגת מאמאנט היא שלכן ובשבילכן

בהערכה,
עפרה, קארין והועד המנהל


מה הסיבה לעלייה בדמי ההרשמה השנה ל-125 שקלים?
125 שקלים מחולקים באופן הבא:

50 ש״ח לחולצה כולל הדפסות, משלוח לאזור, כולל חולצות שתי חולצות ליברו לקבוצה בנוסף לחולצות הליגה של השחקניות, באותה איכות. חשוב לנו שהנראות של הליגה תהיה ייצוגית, מקצועית מכובדת ואחידה ולכן אנו מייצרות חולצות ייחודיות לליגה מדי שנה.

מדובר בלוגיסטיקה מאוד מורכבת, בעיקר לאור העובדה שהליגות גדלות משנה לשנה, אך זה חשוב לנו ולכן אנו מוכנות להשקיע את הזמן והמאמץ בנושא זה. בהשוואה לליגות אחרות, מדובר בכמעט חצי מחיר.

בעבר, ספונסרים סבסדו חלק מעלות החולצות ואפשרו לנו לספק לכן את החולצות במחיר מוזל יותר.

שאר העלויות מנותבות לצורך ניהול שוטף, כגון אירועים ארציים כגון ״אלופת האלופות״, תחזוקת אתר האינטרנט, סליקות, שירותי בנק, יחסי ציבור, ראיית חשבון, גרפיקה, ביטוח העמותה, אגרות העמותה, אחזקת חשבון בנק, הדפסת שלטים, סבסוד קורס שופטים, רכזים מקצועיים ורשמים.

בבואכם להשוות את העלות, יש להשוות לעלויות הקיימות בשוק.


למה היתה קפיצה בדמי ההרשמה?

מאמאנט, כספורט עממי בישראל אינה מתוקצבת על ידי המדינה.

במשך 15 השנים מאז הוקמה, עמותת מאמאנט פעלה בכל כוחה על מנת לגייס נותני חסות לניהול הליגה מתוך מטרה להוזיל עלויות ככל האפשר ולסבסד כמה שיותר פעילויות.

בשנים האחרונות קשה יותר לגייס נותני חסויות במשק כולו ובספורט הנשי-עממי בפרט.

אנחנו מקיימות פגישות רבות עם משרדים ממשלתיים בכדי לשנות את המצב הקיים.

דמי ההרשמה בשנים קודמות תומחרו בסכום הנמוך ממחירה האמיתי של ניהול הפעילות, דבר שיצר פער תזרימי ולכן תומחר מחדש.


מי מקבל שכר במאמאנט?

מאמאנט הינה עמותה בניהול מינימלי. אנו מתנהלות בצניעות וכל חברות ההנהלה כולל מייסדת העמותה עופרה אברמוביץ מממנות את כל הטיסות לחו״ל והנסיעות בארץ מכיסן הפרטי. הן משקיעות מזמנן ברמה של משרה מלאה ללא החזר הוצאות משום סוג, למרות שנדרשות הוצאות כספיות משמעותיות.

בנוסף, עפרה מעבירה הרצאות על הקמת מאמאנט בארץ ובחו״ל וכל ההכנסות מועברות לעמותת מאמאנט לטובת הפעילות השוטפת.

הכל נעשה מתוך אמונה ורצון להמשיך ולחולל את השינוי שאנחנו כשחקניות מאמאנט עושות יחד גם לעצמנו וגם לחברה בכללותה. המוטו הוא: ״אמהות מביאות משפחות, משפחות בונות קהילות. קהילות יוצרות שינוי״.

מקבלי השכר במאמאנט הם: מנכ״לית העמותה (שלפני מינויה פעלה במשך 5 שנים כיו״רית גבעתיים וחברת עמותה במאמאנט), מנהלת אדמניסטרטיבית בחצי משרה כפי שמחויב בחוק רשם העמותות.

בארבע השנים האחרונות, הצלחנו לגייס תרומה לאחזקת משרד בקניון אושילנד בכפר סבא ללא עלות וכך נחסכו הוצאות של מאות אלפי שקלים.


איך מממנים טורנירים בארץ?

טורנירים בארץ ובחו״ל מתוכננים ומנוהלים תקציבית בנפרד. טורנירים ואירועים בארץ מתוכננים בניהול פרוייקטלי ועל כן כל פרויקט חייב לממן את עצמו, הן על ידי תשלום שחקניות והן על ידי נותני חסות שמגויסים למטרת הפרויקט.

כל פרויקט מאושר בועדת כספים אך ורק לאחר בחינה מעמיקה וכולל מכרזים כנדרש בהתאם לניהול תקין ולאחר מכן יוצא לפועל.


איך מממנים טורנירים וסמינרים בחו״ל?

טורנירים וסמינרים בחו״ל ממומנים על ידי מזמין השירות בחו״ל (הליגה בחו״ל ) בלבד וכוללים תקורה למאמאנט על מנת לכסות את ההוצאות הקשורות בניהול השוטף של הפעילות. כיסוי ההוצאות על ידי הליגה בחו״ל כולל טיסות, בתי מלון, אשל, שעות הדרכה, ביטוחים וציוד נדרש.


כיצד ניתן לשתף פעולה עם מאמאנט?

מאמאנט הינה עמותה ללא כוונת רווח עם אישור ניהול תקין מטעם רשם העמותות על כל המשתמע מכך, כולל מגבלה על הוצאות הנהלה וכלליות.

למאמאנט אישור 46 א׳ לפי חוק מס הכנסה הניתן רק לעמותות עם מטרות חברתיות קהילתיות.

שיתופי הפעולה וחסויות עם מאמאנט מגיעות בזכות הפרויקטים הקהילתיים שמאמאנט משלבת כחלק מהמטרות והערכים שהיא מייצגת. לדוגמא, תשלום למאמנים שמאמנים נשים בסיכון, תשלום למאמנים במעונות לנשים ונערות בסיכון, צרכים מיוחדים ועוד.

מה שמייחד את מאמאנט, היא התרומה לקהילה. בזכות זאת, נותני החסות מוכנים לקיים עמנו שיתופי פעולה ולכן אנחנו מזמינות אתכן להמליץ על נותני חסות שנראים לכן מתאימים בקישור הבא.

כל סכום שיגויס עבור מאמאנט, יקנה לליגה המגייסת 5% מהסכום לשימושן.


האם יש למאמאנט רווחים?

בשום אופן לא. בניגוד לליגות ״עצמאיות״ וליגות אחרות הקיימות בשוק, אשר בהן יש גוף / אדם שמרוויח עסקית באופן פרטי (במישרין או בעקיפין) על ניהול הליגה, מאמאנט מנתבת כל הכנסה עודפת לטובת פרויקטים קהילתיים ועל כך יעידו מאות הפרויקטים (מעל 300) שמאמאנט יזמה ויוזמת מרגע הקמתה: פרויקט הכוכבים....

היופי במאמאנט הינו שזו ליגה מקצועית תחרותית אך לא רק! יש לנו יתרון משמעותי וחשוב וערכי נוסף של נתינה ותרומה לקהילה כמו גם אחריות חברתית בריאותית, ספורטיבית וקהילתית.

מה שמדהים, הוא שמרבית היוזמות מגיעות מן השחקניות עצמן! ועל כך אנו גאות מאוד להשתייך לארגון כזה כי כולנו יחד הצלחנו לייצר קהילה לא וירטואלית מיוחדת במינה המושתתת על ערכים חשובים מאין כמוהם: נתינה, תמיכה, פרגון, הקשבה, ספורטיביות, אחווה וראייה וקבלת האחר.


מדוע הדגם של מאמאנט בנוי לפי בתי ספר?

ליגת מאמאנט מבוססת על ערכים המחברים את האימהות לקהילה הטבעית שלהן, לבתי הספר בו לומדים הילדים, מה שמקדם את ההיבט החברתי, מחזק את הדוגמא האישית לילדים ומביא לגאוות היחידה של הקהילה (אמהות, צוות בית ספר והילדים).

המטרה של מאמאנט היא לאפשר לכמה שיותר אימהות להשתתף ולחוות את המשחק החברתי-קהילתי. כשחקניות הליגה רוצות לגדול, הן נדרשות לגייס אמהות נוספות מאותו בית ספר או אזור מגורים וכך הליגה גדלה ומתרחבת. היא מוציאה עוד ועוד נשים ואימהות מהבתים שחוות את השינוי החיובי שמאמאנט מחולל בחייהן.

בניגוד לארגונים אחרים, שמסננות ולוקחות שחקניות שכבר משחקות במאמאנט.

במאמאנט אין אודישנים ובחינות קבלה וכל אמא / אשה מעל גיל 30 יכולה להצטרף ללא קשר ליכולת שלה, לגובה שלה, למשקל או לרמת הכושר שלה.